Su kaçağı, tesisatın olmadığı yerlerde kabarma, seramik derz dolgularda kendiliğinden küflenme, duvarda ya da fayansta oluşan su damlaları sayesinde anlaşılabilir. Kimi zaman da su kaçağı gözle görülemeyebilir. Gözle görülmeyen su kaçaklarına gizli kaçak denmektedir, bu su kaçakları genelde komşunun haber vermesi ile anlaşılmaktadır.
Önceden su kaçağı tespiti hem zahmetli hem de maddi boyutu oldukça fazla olan bir işlemdi. Çünkü su kaçağının yerini tespit etmek için bazen bütün bir duvarın ya da fayansın kırılması gerekebiliyordu. Teknoloji ilerledikçe su kaçağı tespitini modern yöntemlerle bulan cihazlar geliştirildi.
Bu son teknoloji cihazları kullanan eğitimli personelimizle sizlere hem zahmetsiz hem de ekonomik hizmetler sunmaktayız.

Su Kaçağı Tespiti Çeşitleri Nelerdir?

Boruların yardımı yapılarımıza yerleştirdiğimiz kirli ve temiz suyu taşıması için en gerekli malzemelerde borulardır. Bu borular sayesinde hem kolay bir hayat hem de temizlik konusundaki öneminin su ile daha iyi anlaşır olması dışında sistematik olarak yerleştirilen ve dizayn edilen boruların zaman içerisinde çürümesi veya sızma yapması ile sıkıntılar yaşanmaktadır. Sıkıntılar arasında su kaçağının yer alması ile birlikte kırmadan ve dökmeden kolayca tespit etmek için profesyonel cihazların kullanılması ile şu gibi sorunlar; üst kattan sızan su, duvarda su sızıntısı, gizli su kaçağı, su kaçağı bulma gibi olanları tespit eder.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Su kaçaklarını tespit etme yöntemlerini yukarıda saymış olduğumuz şekilde kolayca ve kırıp dökme gibi masraflı işlerin olmadığı bir şekilde yapmak hem rahat hem de sizi de zorlamayacak bir şekilde yapılmaktadır. Gizli ve açık tüm su kaçakları olan su sızıntılarına kolayca ulaşmaları ile birlikte fiyatlar konusunda da konuşarak bütçenizi zorlamadan tespit etmeleri için usta su tesisatçılarını internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Su Tesisatı Önemi

Su tesisatının önemi evlerinizde veya iş yerlerinizde her hangi bir sıkıntının çıkması sonucu su basması veya bu tarz su borularında gerçekleşen sorunların çözülmesi için önemlidir. Sadece su kaçağı tespiti için değil petek temizliği, tıkanıklık açma ve herhangi bir boru döşeme işlemlerinde tercih edebileceğiniz su tesisatçılarının usta ve profesyonel olmaları gerekmektedir. Sağlam bir işçilik ile bir daha sorun yaşamak istemiyorsanız internet sitesinden girerek burada ki usta su tesisatçılarını çağırabilirsiniz.

Su kaçakları nasıl oluşur ?
Su kaçakları, su hattındaki aşırı basınç, kalitesiz malzeme ve kalitesiz işçilik sonucunda oluşur.

Su kaçağının belirtileri nelerdir ?
Kaçağn oluştuğu alanda (duvar, zemin, tavan) rutubet, nem oluşur ilerlediğinde de küçük sızıntılar meydana gelerek yapınızda sürekli ilerler.

Su kaçağı tespiti nasıl yapılır ?
Tespitlerimizde son teknoloji cihazlarımız ile çalışmaktayız. Profesyonel cihazlar sayesinde su kaçağı olan bölgeyi maksimum 20 dakika gibi bir sürede tespit edip, 10cm2 alanda kırma işlemi yaparak, kaçağınızı bulup onarımını sağlıyoruz.

Peki kaçağı tespit edemez isek ?
Su kaçağınızı tespit edemez isek herhangi bir ücret talep etmiyoruz.

Su kaçağını tespit ettiğimiz alanlara örnek vermek istersek; ilgili videomuzda görüntüleyebilirsiniz.